Brzdové kotouče CAR High Performance Disc

 

Brzdové destičky pro vysokovýkonné automobily odvádějí vyšší teplo a vykazují výrazně vyšší teploty na styčných plochách, než běžné brzdové segmenty. Proto důrazně doporučujeme používat ke sportovním brzdovým destičkám odpovídající brzdové kotouče.

Sportovní brzdové kotouče řady HPD (High Performance Disc) italské společnosti InterCar S.p.A. jsou vyvinuty speciálně pro použití v motoristickém sportu. Vykazují vysokou otěruvzdornost, minimální teplotní dilatace a dlouhou životnost. Jsou optimalizovány pro použití s brzdovými destičkami se součinitelem tření 0,45 a vyšším, což odpovídá sportovnímu či závodnímu využití.

Povrch ocelolitinového legovaného (Mn, Ti, Mo, Cr, Ni) kotouče je dále dvoustupňově sycen uhlíkem do teplotně stálé mřížky pro optimální brzdné vlastnosti a minimalizaci vzniku martenzitických struktur. Brzdná plocha kotoučů je pak opatřena vrtáním pro zlepšení přenosu tepla a drážkováním pro odvod nečistot a prachu, aby byl neustále vyrovnáván poměr adherentního a abrazivního tření. Povrch děrování a drážkových kanálů je navíc opatřen zinkováním pro zamezení napětí a koroze.

Díky tomu kotouče HPD CAR vykazují vyšší odolnost vůči deformacím z teplotních šoků a cementitovým mapám, vzniklým v důsledku místního přehřátí brzdné plochy.

Společnost InterCar S.p.A. dodává brzdové kotouče již od roku 1971 pod značkou CAR (Componenti AutoRicambi). V roce 2014 společnost dodala přes 5 milionů disků pro prvovýrobu i aftermarket. Brzdové kotouče CAR najdete například na automobilech značek Fiat/Abarth či Maserati.

Výroba je od roku 1997 certifikována dle normy ISO 9001:2008 a od roku 2009 podle normy ISO/TS 16949:2009.

Kotouče CAR HPD mají homologaci TÜV of PFALZ, ABE KBA 60868 a KBA 60869 (KRAFTFAHRT-BUNDESAMT) a od roku 2014 ECE R90.

Pro extrémní použití pak společnost InterCar S.p.A. nabízí kompozitní plovoucí brzdové kotouče, kdy rotor kotouče je plovoucím způsobem připevněn ke středovému náboji pro zamezení tepelných deformací při velmi intenzivním brzdění. CAR CFD (Composite Floating Discs) jsou určeny výhradně pro závodní použití.

KDE
KOUPIT