Sportovní vačkové hřídele již od roku 1934

 

Společnost Colombo & Bariani je dodavatelem špičkových sportovních a závodních vačkových hřídelí s opravdu velmi dlouhou tradicí. Ta je možná výhradně díky nejvyšší kvalitě ať již v otázce optimálního profilování, tak i v otázce materiálů. Všechny vačkové hřídele Colombo & Bariani jsou vyrobeny z oceli a nikoli z litiny, a povrchově upraveny tak, aby na ně mohla být poskytována doživotní záruka.

 

Vačkové hřídele Colombo & Bariani jsou dodávány ve dvou základních řadách:

 

Řada STRADALE je určena pro sportovní použití na mechanicky neupravených sériových oem motorech. Jsou konstuovány s ohledem na co nejširší pásmo využitelných otáček, příznivé spotřeby paliva, exhalací, hlučnosti a jedoduchosti montáže.

 

Řada CORSA je určena pro závodní použití a jedná se tedy o nekompromisní profilování s ohledem na co nejvyšší výkon motoru v určeném pásmu otáček. U těchto vačkových hřídelí se počítá s dalšími úpravami motorů pro závodní použití jako jsou kované písty s výraznějším frézováním pro vyšší zdvih ventilů, speciální těsnění hlavy válců, vysoké kompresní poměry nebo vysoké plnicí přetlaky a podobně. Všechny tyto komponenty rádi našim zákazníkům dodáme.

Závodní vačkové hřídele řady Corsa vyžadují speciální ventilové pružiny, které zajistí přesné kopírování profilu vačky za všech okolností. Colombo & Bariani vyrábí tyto speciální pružiny přesně podle profilů svých vačkových hřídelí.

Vačkové hřídele CORSA nelze použít pro sériové oem motory.

 

Nastavitelná rozvodová
kola Vernier

 

K závodním vačkovým hřídelím Colombo & Bariani řady CORSA doporučujeme použít nastavitelná rozvodová kola Vernier.

 

Umožňují plynulou změnu časování vačkových hřídelí, což v kombinaci s programovatelnými řídícími jednotkami umožňuje co nejpřesnější naladění motoru podle specifik jednotlivých tratí.