Progresivní pružiny pérování O.S.R.A.V. KSM

 

Základem optimálního odpružení automobilu jsou správně navržené pružiny. Pružina pérování určuje, nakolik budou kola při nerovnostech v kontaktu s vozovkou. Příliš tvrdá pružina neabsorbuje dost energie při stlačení a nevydá ji zpět při roztažení, takže kolo odskočí od nerovnosti a vůz ztrácí směrovou stabilitu. Příliš měkká pružina zase absorbuje příliš mnoho energie při brzdění, zrychlování či změně směru jízdy, takže automobil se naklání a jeho těžiště je labilní.

Progresivní pružiny KSM jsou díky kvalitním materiálům, proměnné síle drátu a proměnnému vinutí pružiny optimalizovány pro sportovní použití tak, aby jimi vybavený vůz vykazoval maximální možnou stabilitu.

 

Nastavitelné sportovní tlumiče pérování O.S.R.A.V. KGA

 

Úlohou tlumiče pérování je zamezit kmitání soustavy uložené na pružinách tak, aby každá pružina vydala pohlcenou energii pouze jednou a pouze v žádoucím směru. Špatně fungující tlumič pérování má za následek vznik harmonického kmitání, které každou další nerovností přechází v kmitání anharmonické, a tím uvádí soustavu do neklidu. Naladit tlumič tak, aby vyhovoval různým podmínám je dost problematické. Vždy půjde o kompromis mezi útlumem a odskokem.

Nastavitelné tlumiče pérování O.S.R.A.V. řady KGA jsou ideálním řešením. Řidič může bez nutnosti demontáže tlumiče z vozu měnit útlum a odskok buď Allenovým klíčem na těle tlumiče, nebo prostřednictvím Elliotova regulátoru v hlavě tlumiče podle charakteru povrchu a požadovaných vlastností tlumičů. Automobil vybavený nastavitelnými tlumiči pérování O.S.R.A.V. KGA vykazuje výrazně lepší stabilitu ve všech směrech, než vůz vybavený běžnými tlumiči.

 

Závodní coilover podvozky O.S.R.A.V. THR

 

Pružicí coil-over sytémy O.S.R.A.V. THR jsou určeny pro profesionální použití v rally, závodech automobilů do vrchu, rallycrossu a pro další špičkové aktivity, kde podvozek hraje naprosto klíčovou roli.

Coileovery O.S.R.A.V. THR umožňují nastavení světlé výšky vozu, předpětí/komprese pružin, útlumu/odskoku, nastavení odklonu kola. Disponují speciální patentovanou konstrukcí pro rychlou fixaci tlumiče v případě poškození mimo dílenské zázemí.

Na přání je možné rozšíření o externí nádobky pro olej s různým způsobem jejich upevnění (hadičkou či kloubem), separátní regulaci odskoku, různé způsoby uložení či ventily pro plynové plnění včetně plničky a další prvky podle přání zákazníka.

KDE
KOUPIT