Sportovní vložky oem filtrů vzduchu SPRINTFILTER

 

Většina sportovních vložek filtrů vzduchu pro osobní automobily je vyrobena z bavlny a impregnována silikonovým olejem pro správné filtrační schopnosti. Bavlna je nehomogenní materiál a impregnace olejem způsobuje jeho odpařování a nanášení olejových výparů na regulační prvky sání motoru (MAF senzor, VAE ventil, systém škrticí klapky). Použití takové vložky filtru vzduchu je tedy poměrně riziková záležitost z hlediska životnosti a správné funkce motormanagementu.

Sportovní vložky filtrů vzduchu SprintFilter jsou vyrobeny z polyesteru, tedy zcela homogenní syntetické látky, jejíž struktura je rovnoměrná a jejíž povrch není ničím impregnován. Nepředstavují tedy vůbec žádné nebezpečí pro snímací prvky elektroniky motoru a lze je použít u libovolného motoru bez ohledu na způsob měření průtoku nasávaného vzduchu. V průběhu životnosti stačí vložku pročistit stlačeným vzduchem. Nic se neimpregnuje, nic se nemění.

Polyesterová struktura je na rozdíl od bavlny homogenní, tedy žádná nečistiota nepronikne d sání motoru v žádném místě vložky. Filtrační schoonosti jsou ve srovnání s bavlnou lepší, ve srovnání s klasickým papírovým filtrm pak výrazně lepší. Díky tomu zaručují vložky filtrů vzduchu SprintFilter vyšší výkon a nižší spotřebu paliva.

Sportovní filtry vzduchu SPRINTFILTER KD1R

 

Univerzální kit pro filtraci nasávaného vzduchu pro libovolné motory. Kit obsahuje karbonové tělo filtru vzduchu, polyesterovou filtrační vložku, silikonovou přívodní hadici a součásti nezbytné pro montáž .

Karbonové tělo filtru vzduchu zajišťuje minimální přenos tepla z motoru a tím vyšší měrnou hmotnost nasávaného vzduchu, nízkou hmotnost a možnost umístění do motorového prostoru podle aktuálních potřeb. Polyesterová filtrační vložka pak zajišťuje optimální filtraci nasávaného vzduchu při minimálním odporu.